Ditari 1 Dhjetor 2021

4 Просмотры
Издатель
Me rastin e Ditës Botërore të Sidës do t’ju njohim me gjendjen në Shqipëri dhe Kosovë. Në Shqipëri, Partia Demokratike ndodhet në një udhëkryq pas fushatës që ka nisur ish-kryeministri, Sali Berisha për të larguar kryetarin e tanishëm Lulzim Basha nga kreu i partisë. A po shkon PD drejt ndarjes? Çfarë e ardhme e pret atë me një kryetar të ri të shpallur non-grata nga Uashingtoni? Intervistë me ish-kryetarin e partisë Eduard Selami, për të diskutuar mbi këtë krizë. Në Shtetet e Bashkuara, Gjykata e Lartë shqyrton sot një ligj aborti të shtetit të Misisipit duke e rikthyer këtë temë delikate përsëri në qendër të vëmendjes.

Категория
Тосты
Комментариев нет.